Юридична швидка допомога на селі

Успішно просувається селами Рівненської області проект «Ваше право», що реалізується Рівненським обласним благодійним фондом «Любіть Україну». Цього разу юридична швидка допомога завітала до жителів сіл Гільча та Уїздці, що у Здолбунівському районі.
Усі бажаючі змогли безпосередньо поспілкуватися з юристами-практиками з питань, якими переймаються найбільше. Це і земельні права, і спадщина, і спори майнові. Були й не зовсім типові випадки.

прийом юристів в с.Гільча Здолбунівського району

До юристів за консультацією звернувся представник однієї з громадських організацій Здолбунівського району, права якої, як він вважає, були порушені місцевою владою. Ось що він розповів:

«З 2004 року між організацією та міською радою була налагоджена співпраця, результатами якої стало впровадження ряду успішних соціальних проектів. З незрозумілих причин в 2012 році влада повернулася спиною до організації, зробила декілька непослідовних вчинків, логічним закінченням яких стало прийняття непідготовленого рішення про розірвання угоди про співпрацю. На колективне звернення членів громадської організації з проханням виправити ситуацію влада відповіла банальною відпискою. До юристів звернувся з проханням вникнути в суть справи та проконсультувати, яким чином можна відстояти свої права. Після вивчення  всіх наданих документів юристи запропонували звернутися до суду і пообіцяли професійний супровід і сприяння у даній справі».

Микола Глотов запрошує на зустріч з юристами

Окрім того, юристи не обмежилися лише консультуванням в приміщенні, а й активно «освоювали» сільські вулиці і подвір’я. Вони роздавали листівки і буклети, виготовлені за сприяння благодійного фонду, на актуальні для селян теми. Біля правників зупинялися перехожі, мопедисти, автолюбителі, які цікавилися матеріалами, особливо правами водіїв при виникненні спорів із ДАІ. Без перебільшення можна стверджувати, що звичайний візит спеціалістів такої педантичної спеціальності, як юрист, перетворився на справжню подію для села. За ці декілька годин консультацій могла би завітати більша кількість людей. Проте в очах багатьох читалася деяка невпевненість, навіть безпорадність: «А чи допоможуть?». А дехто серед перехожих запитував: «А  чи правда, що допомога безкоштовна?». Так даємо відповідь: “Допоможемо обов’язово і безкоштовно! Принаймні можемо діагностувати Вашу проблему і скласти первинні документи для її вирішення”.

Стежте за повідомленнями в  газеті “Оберіг” та районках, де будуть надруковані розклади візитів юристів в інші населенні пункти. Як зазначив під час обговорення чергової тематики буклетів почесний голова фонду Данило Корилкевич: «Те, що люди вже трохи знають свої права – це добре. Одне із завданнь фонду «Любіть Україну» – допомогти нашим мешканцям їх відстояти в разі порушення».

Микола Орлов, керівник проектів РОБФ «Любіть Україну»

Поділись з друзями в соцмережах!

Немає схожих матеріалів.

Ви можете залишити коментар, чи Трекбек з вашого сайту.

Залишити коментар