Рятувати життя стане легше

Офіційне відкриття нового хірургічного відділення у Здолбунівській центральній районній лікарні  відбулося  15 червня цього року.  Ще з самого ранку було видно, що лікарня чекає на гостей – адже для них споруджували міні-сцену.

Урочисте дійство мало розпочатися о 14 годині. Але вже близько 13.30 біля постаменту  почали збиратися  працівники, гості та всі бажаючі. На відкиття було запрошено багато гостей, які як сприяли так і безпосередньо приймали участь у реконструкції відділення: голова Здолбунівської районної державної адміністрації Віталій Шуль,  Василь Тимощук – голова районної ради; Василь Берташ – голова Рівненської обласної державної адміністрації, Юрій Кічатий – голова

виступ Данила Корилкевича

Рівненської обласної ради, Данило Корилкевич – депутат  Рівненської облради, голова Дубенської райдержадміністрації; Віталій Бойко –  депутат обласної ради, начальник управління охорони здоров’я Рівненської обласної державної адміністрації, керівники підрядних будівельних організацій та інші.

в очікуванні події

Відкриття розпочалося з символічного перерізання стрічки. Заходячи до відділення, не можна не звернути увагу на сучасний євроремонт –  складається враження ніби в старі стіни та пусті коридори вдихнули нове життя. За рахунок нових великих вікон у лікарні стало набагато світліше. Зручні, гарно обладнані палати, душеві,операційні та навіть коридори.  На оновлення відділення витратили майже 700 тисяч гривень. Це гроші з місцевого бюджету, а також меценатські кошти. Зокрема, за проханням райдержадміністрації до капітального ремонту відділення долучилися великі бюджетоутворюючі підприємства, банки, комунальні та приватні установи, а також благодійні фонди. Зокрема, долучився до такої хорошої справи і Благодійний фонд «Любіть Україну», Почесним головою якого є Данило Корилкевич, що був присутнім на святі. Саме завдяки фонду були придбані операційний стіл з лампою, електрокоагулятор та

Оновлена палата

апарат для дихання. Так, спільними зусиллями осучаснили 9 палат, придбали в них функціональні ліжка, нові меблі та білизну, облаштували санвузли з гарячою водою, створили комфортні умови для 30 медиків. В сучасних умовах відтепер працюватимуть і місцеві хірурги – капітальний ремонт зробили в трьох операційних блоках. В одному з них вже є все необхідне обладнання. Ще два операційні столи, а також решту новітнього оснащення отримає відділення до кінця року, запевнив очільник області. Це винагорода за оперативне виконання його доручення. Зокрема, на початку року Василь Берташ зобов’язав усіх голів райдержадміністрацій і міст відремонтувати в медзакладах Рівненщини реанімаційні та операційні.

Натомість вони одержать новітнє обладнання. Відтак, Здолбунівська ЦРЛ –  перша в списку претендентів на оснащення апаратами останнього покоління для якісної діагностики, проведення операцій за найсучаснішими технологіями та спостереження за післяопераційними хворими. Василь Берташ подякував місцевому керівництву та медикам за приклад державно-приватного партнерства та створення належних умов для якісного і доступного медобслуговування людей.

Отже, у хірургічному відділенні нове усе: від підлоги до халатів медперсоналу. А голова Здолбунівської РДА Віталій Шуль у своєму вітальному слові також пообіцяв у цьому році здати ще одне відділення лікарні та подарувати лапароскопічну стійку та нові санітарні медичні автомобілі.

З професійним святом привітав і головний медик області, депутат обласної ради Віталій Бойко: «Шановні лікарі, щиро вітаю вас з професійним святом. Відсутність здоров‘я – відсутність реалізації у житті. Я дуже вдячний благодійникам та всім не байдужим, що допомогли нам у цій нелегкій справі. Особливо вдячний БФ «Любіть Україну» і Данилу Михайловичу особисто за проявлену ініціативу…».

Голова Рівненської облради Юрій Кічатий наголосив на тому, що не останню роль у реконструкції хірургічного відділення відіграла допомога влади, яка робить «все, щоб показати, що влада піклується про свій народ. Ми надали благодійну допомогу багатьом закладам і лікарня –  не виняток. Робимо все, щоб полегшити важку професію лікаря…».

Також учасники урочистостей відзначили, що  «вже стало доброю традицією дарувати подарунки у лікувальні центри та відділення. Коли ми зайшли до операційної, то пан Корилкевич продемонстрував нам подарований операційний стіл з лампою, електрокоагулятор та апарат для дихання. Абсолютно нове, сучасне обладнання…».

Після цього відбулося нагородження грамотами лікарів та медичних сестер. А насамкінець виступив народний аматорський хор Здолбунівської центральної районної лікарні.

Висловлюємо надію, що осучаснене хірургічне відділення врятує не одне людське життя саме завдяки новому обладнанню, яке стало неоціненним подарунком не лише медикам районної лікарні, а й усім жителям Здолбунівщини.

Катерина Мазур

Поділись з друзями в соцмережах!

Немає схожих матеріалів.

Ви можете залишити коментар, чи Трекбек з вашого сайту.

Залишити коментар